• Polčasový výsledok – 6:15
  • Konečný výsledok – 20:30

Zápis Lehota pod Vtáčnikom – HK Vajnory

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

V prvom kole novej súťažnej sezóny 2014/2015 I. ligy mužov sa naši hádzanári predstavili na ihrisku Lehoty pod Vtáčnikom, ktorá v minulých sezónach dokázala našich hádzanárov neraz obrať o dôležité body. Išlo o prvý súťažný zápas po dlhej letnej prestávke, a tak boli obe mužstvá hladné po hádzanej. Vajnorské mužstvo prešlo v poslednej dobe mnohými zmenami, a preto bolo hlavnou úlohou počas leta stabilizovať káder a zabezpečiť zohratosť novo vytvoreného kolektívu. Ešte v priebehu minulej sezóny prišli do mužstva nové posily Bojan Božinovski zo Stupavy, Lukáš Horáček z českého Mostu, Jozef Virčík z Prešova a Maroš Vojáček z Považskej Bystrice. V lete opustila mužstvo spojka Peter Lipovský, ktorý prestúpil do Stupavy a naopak prišli posily Juraj Rumanovský z Trnavy, Samo Cabadaj z Malaciek a Matej Salay z ŠKP. Po dlhodobom zranení sa vrátil do zostavy aj Juraj Ďorko. Naši chlapci však hneď v prvom zápase sezóny ukázali, že si herne budú sedieť a podali výborný výkon. Domáci s našimi držali krok len do polovice prvého polčasu, kedy svietil na ukazovateli stav stretnutia 3:3. Od tohto momentu sme zlepšili najmä premieňanie gólových šancí, v útoku našich ťahal výbornou streľbou M. Kovačovič, obranu zasa dirigoval Juraj Ondruška. V bráne podali výborný výkon obaja brankári Peter Perďoch aj Patrik Mitošinka, ktorý si dokonca pripísal aj gól, strelou cez celé ihrisko do súperovej brány. Už v prvom polčase sme sa od súpera odpútali na pohodlných 9 gólov a vyhrali sme ho v pomere 6:15. V druhom polčase dostali príležitosť aj všetci hráči z lavičky, celé mužstvo sa hrou bavilo a nakoniec si z Lehoty odnieslo presvedčivé víťazstvo 20:30. Za predvedený výkon si zaslúži každý hráč veľkú pochvalu. Dúfame, že sa nám takýto výkon podarí zopakovať už najbližšiu nedeľu na domácom ihrisku proti Piešťanom.

Zostava a strelci HK Vajnory: Kovačovič 6, Vallo 4, Rumanovský 4, Szalacsi 3, Vojáček 3, Horáček 3, Milošovič 2, Mitterhauszer 1, Ďorko 1, Ondruška 1, Virčík 1, Mitošinka 1, Božinovski, Nosko, Salay, Perďoch