• Polčasový výsledok – 12:14
  • Konečný výsledok – 26:26

Zápis Modra B – Vajnory

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

V priamom súboji o štvrté miesto nastúpili naši hádzanári proti súperovi z Modry. Domáci posilnení niekoľkými posilami z extraligového A tímu boli favoritmi stretnutia. Hneď od úvodu si vypracovali niekoľkogólové vedenie, avšak naši skvelou koncovkou prvého polčasu naklonili misky váh na svoju stranu (12:14). Úvod druhého dejstva im však vôbec nevyšiel a po sérii 4 rýchlych gólov domácich museli vajnorskí tréneri upokojovať družstvo počas team time-outu. Počas celého druhého polčasu sa snažili dotiahnuť  na domácich (21:19 aj 26:23), čo sa im nakoniec v poslednej minúte stretnutia aj podarilo a vyrovnali na 26:26. V nervy drásajúcom závere mohli obe družstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Vajnorskí hádzanári však nevyužili svoj útok v poslednej minúte a nakoniec ďakovali skvelému Paťovi Mitošinkovi v bráne, ktorý zneškodnil 7 metrový hod v poslednej sekunde zápasu domácemu Bernerovi a zachránil tak pre Vajnory aspoň 1 bod za remízu a možnosť zabojovať v poslednom stretnutí s Malackami o konečné štvrté miesto v tabuľke.