• Polčasový výsledok – 13:10
  • Konečný výsledok – 25:17

Zápis HK Vajnory – Lehota pod Vtáčnikom

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

Keďže, to bol prvý zápas po zimnej prestávke a my sme museli na začiatku bojovať sami so sebou, tak úvod bol v našom podaní veľmi nervózny. Postupne sa ale chalani rozohrali, začali kvalitne spolupracovať v obrane a pomocou rýchlych kontier sme držali krok so súperom. Dobrej obrane kryl chrbát výborne chytajúci Peter Perďoch, vďaka ktorému sme náskok natiahli až na 12:8. Potom ale prišlo množstvo individuálnych chýb, ktoré vyústili do nepremenených šancí. Navyše sa po nešťastnom zakopnutí súpera zranil Pajchort a nebyť toľko smolných momentov, tak po konci prvého dejstva nemusel na tabuli svietiť stav 13:10, ale výsledok s vyšším gólovým rozdielom.  Začiatok druhej tridsaťminútovky bol veľmi impotentný na góly, či už na jednej alebo druhej strane. Prvý gól na, našu radosť, padol až v 6 minúte druhého polčasu. Potom sa ale chlapci rozhodli urobiť trénerom radosť a postupne skórovali Darnadi, Szalacsi, Rumanovský a Nguyen a na striedačke Vajnor zavládla eufória z 5 gólovej lavíny, ktorá prinútila hostí z Lehoty vziať si oddychový čas. Vďaka náskoku 18:10 sa podarilo postupne prestriedať všetkých hráčov z lavičky, čo súper využil na zoskupenie posledných sil a podarilo sa mu ešte niekoľko krát skórovať do nasej svätyne. Musím pochváliť aj nové posily Valáška z Považskej Bystrice, Kováča z Bojníc, či Kulíšku z Modry, ktorí podali tiež dobré výkony a verím, že ich forma bude mať stúpajúcu tendenciu, tak ako výkonnosť celého tímu. Zápas sa dohral v tréningovom tempe a v duchu fair play za konečného výsledku 27:15 pre Vajnory. V našich radoch najlepšie strieľali „ostrými“ Szalacsi s piatimi a Šulavík so štyrmi gólmi.