• Polčasový výsledok – 9:10
  • Konečný výsledok – 19:18

Zápis HK Vajnory – Tatran Stupava

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

V poslednom kole sa naši hádzanári chceli rozlúčiť s ročníkom 2014/2015 víťazstvom. V ceste im stáli hostia zo Stupavy. Išlo o nášho tabuľkového suseda a v prípade víťazstva sme sa mohli dostať pred neho. Ako skoro všetky zápasy s týmto súperom, aj tento krát bol priebeh veľmi vyrovnaný. Počas celého stretnutia s výnimkou úvodných 15 minút sa družstvá strážili a nedovolili súperovi výraznejšie odskočiť. Avšak najmä začiatok stretnutia bol v réžii Stupavčanov. Nám sa opäť nepodarilo naskočiť do zápasu  koncentrovane a razom sme prehrávali 2:8. Potom prišiel pre vývoj stretnutia kľúčový moment, keď brankár hostí Beleš nedovolene atakoval nášho útočiaceho hráča a za zákrok bol diskvalifikovaný. To našim vlialo novú nádej a manko na súpera začali postupne znižovať na polčasových 9:10. V druhom dejstve to bol taktický boj. O osude stretnutia sa opäť rozhodovalo až v poslednej minúte. Hrdinom sa stal náš pravý krídeľník Matej Mitterhauszer, ktorý rozhodol pár sekúnd pred koncom, výbornou strelou z ťažkého uhla o našom víťazstve 19:18.

Naši tak po štvrtý krát v sezóne vyhrali o gól a v celkovej tabuľke I. ligy mužov obsadili kvalitné 4. miesto. Veríme, že budúci rok sa im už podarí dosiahnuť aj na medailové stupienky, veď tento rok im k tomu chýbal jediný bod. V mene celého kolektívu Vám HK Vajnory Vám ďakujeme za podporu, povzbudzovanie a niekedy i potrebnú a konštruktívnu kritiku. Tešíme sa už na budúcu sezónu, ktorá začne v septembri.

Zostava a strelci HK Vajnory: Kuliška 7, Šulavík 3, Virčík 3, Mitterhauszer 2, Szalacsi 2, Milošovič 2, Valášek, Darnadi M., Ondruška, Božinovski, Jánošík, Perďoch, Mitošink, Fekete V.