Sezóna jar 2015 očami zodpovedného vedúceho mužstva

HK VAJNORY – HK BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM 25:17 (13:10)

Keďže, to bol prvý zápas po zimnej prestávke a my sme museli na začiatku bojovať sami so sebou, tak úvod bol v našom podaní veľmi nervózny. Postupne sa ale chalani rozohrali, začali kvalitne spolupracovať v obrane a pomocou rýchlych kontier sme držali krok so súperom. Dobrej obrane kryl chrbát výborne chytajúci Peter Perďoch, vďaka ktorému sme náskok natiahli až na 12:8. Potom ale prišlo množstvo individuálnych chýb, ktoré vyústili do nepremenených šancí. Navyše sa po nešťastnom zakopnutí súpera zranil Pajchort a nebyť toľko smolných momentov, tak po konci prvého dejstva nemusel na tabuli svietiť stav 13:10, ale výsledok s vyšším gólovým rozdielom.  Začiatok druhej tridsaťminútovky bol veľmi impotentný na góly, či už na jednej alebo druhej strane. Prvý gól na, našu radosť, padol až v 6 minúte druhého polčasu. Potom sa ale chlapci rozhodli urobiť trénerom radosť a postupne skórovali Darnadi, Szalacsi, Rumanovský a Nguyen a na striedačke Vajnor zavládla eufória z 5 gólovej lavíny, ktorá prinútila hostí z Lehoty vziať si oddychový čas. Vďaka náskoku 18:10 sa podarilo postupne prestriedať všetkých hráčov z lavičky, čo súper využil na zoskupenie posledných síl a podarilo sa mu ešte niekoľko krát skórovať do nasej svätyne. Musím pochváliť aj nové posily Valáška z Považskej Bystrice, Kováča z Bojníc, či Kulíšku z Modry, ktorí podali tiež dobré výkony a verím, že ich forma bude mať stúpajúcu tendenciu, tak ako výkonnosť celého tímu. Zápas sa dohral v tréningovom tempe a v duchu fair-play za konečného výsledku 27:15 pre Vajnory. V našich radoch najlepšie strieľali “ostrými” Szalacsi s piatimi a Šulavík so štyrmi gólmi.

Zostava a strelci HK Vajnory: Szalacsi 5, Šulavík 4, Virčík 3, Vojáček 3, Nguyen 3, Mitterhauszer 2, Darnadi M. 2, Rumanovský 1, Milošovič 1, Valášek 1, Ondruška, Fekete Vi., Kuliška, Pajchort, Božinovski, Perďoch, Kováč.

MHK PIEŠTANY – HK VAJNORY 28:29 (12:14)

Ďalším súperom, ktorý sa nám postavil do cesty boli Piešťany. Tí sú najmä v domácom prostredí extrémne nepríjemní a už dlho sa nám na ich palubovke nedarilo zvíťaziť. V tomto zápase však naši chalani podali asi najlepší výkon v sezóne a ako jediné družstvo v súťaži vyhrali na jar v Piešťanoch. Zápas bol mimoriadne vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení. Boli sme však lepším mužstvom a aj napriek diskvalifikácii až dvoch našich hráčov (Perďoch a Virčík za fauly) sme zápas dotiahli do víťazného konca a odniesli si z Piešťan mimoriadne cenné jednogólové víťazstvo 28:29.

Zostava a strelci HK Vajnory: Vojáček 8, Nguyen 5, Šulavík 4, Mitterhauszer 3, Rumanovský 3, Milošovič 2, Szalacsi 2, Valášek 1, Virčík 1, Darnadi M., Fekete Vi., Ondruška, Jánošík, Perďoch, Kľúčik

HK VAJNORY – ŠKH AGROKARPATY PEZINOK 30:35 (13:19)

V zápase s veľkým favoritom sme od začiatku ťahali za kratší koniec. Minuloročný účastník najvyššej hádzanárskej extraligy z minulého roka, nám hneď v úvode uskočil na 4-5 gólov a tento náskok si pohodlne udržiaval v priebehu celého zápasu. Chalani však určite nesklamali a podali bojovný výkon. Záverečný výsledok bol spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku a tak nám neostávalo nič iné, len zablahoželať súperovi k zisku dvoch bodov a sústrediť sa na ďalšieho protivníka.

Zostava a strelci HK Vajnory: Šulavík 9, Szalacsi 6, Mitterhauszer 4, Milošovič 4, Virčík 3, Rumanovský 2, Fekete V. 1, Darnadi M. 1, Darnadi J., Ondruška, Salay, Horáček, Božinovski, Kľúčik

HK VAJNORY – ŠKP BRATISLAVA 20:30 (9:14)

Prvý polčas celkom sľubný, až na niekoľko lacných gólov. Dávalo nádej pre druhý polčas. Tam súper nasadil obranu 3-3, čo sme slabým pohybom pri našom útoku nezvládli. Tvrdšia hra, zakrývanie a zdvojovanie súpera nám robilo problémy. Nevyužili sme presilovky. Po našej zmene hry na dvoch pivotov nám trochu dlhšie trvalo zistiť výhody tohto systému. Potom sa hra zlepšila a stiahli sme náskok súpera a chvíľu ho udržiavali. Na hráčov súpera z lavičky tu bola šanca, preto sme hrali dlhšie s menším striedaním. Nám už došli sily (hlavne psychické) a súper po nasadení základu nám opäť ušiel. Na „behavého“ súpera to nevieme. Verím, že zápasy „Máme radi hádzanú“ spolu s tréningami a účasťou trénerov pomôžu, čo sa odrazí už v ďalšom zápase.

Zostava a strelci HK Vajnory: Nguyen 7, Fekete V. 4, Šulavík 3, Szalacsi 2, Rumanovský 2, Darnadi M. 2, Mitterhauszer, Milošovič, Darnadi J., Ďorko, Ondruška, Salay, Valášek, Perďoch, Mitošinka

HK VAJNORY – TJ SOKOL CÍFER 25:24 (9:14)

Po prehre v predchádzajúcom kole s priebežným lídrom súťaže ŠKP Bratislava na našich hádzanárov čakal súper z opačného konca tabuľky, TJ Sokol Cífer. Cíferčania utŕžili v tomto ročníku niekoľko veľmi tesných prehier, ale vo svojich radoch majú niekoľkých veľmi šikovných hádzanárov, a tak sa proti tomuto súperovi nikdy nevyhráva ľahko. Dôkazom toho je aj naše tesné jednogólové víťazstvo z jesennej časti sezóny kedy sme na palubovke súpera vyhrali 29:30. Hostia nám teda mali čo oplácať a od úvodu na nás vybehli poriadne naštartovaní. Vychádzalo im prakticky všetko na čo siahli, a tak kým sa naši hráči spamätali bolo 0:3, v 12.tej minúte dokonca 2:8. V druhej polke prvého polčasu sa nám síce podarilo vrátiť do zápasu a vyrovnať na 8:8, ale záver vyšiel opäť lepšie hosťom, ktorí sa druhý krát odtrhli a prvé dejstvo vyhrali s pohodlným náskokom 5 gólov (9:14). Problém nám robili najmä 2 šikovné spojky Kobelka a Šramel, ktorí nám počas prvého dejstva strelili až 10 gólov! Do druhého polčasu sme nastúpili so zmenou obranného systému. Práve dvoch najúdernejších hráčov súpera sme začali brániť osobne, aby sa nedostávali výraznejšie do hry. Táto taktika bola úspešná, súper začal v útoku strácať lopty a kopiť technické chyby. My sme výrazne zrýchlili prechod do protiútokov a začali sme postupne znižovať náskok hostí. Stíhacia jazda to bola až do poslednej minúty, kde zápas vyvrcholil nervy drásajúcim záverom. Najskôr sa nám podarilo vyrovnať na 23:23 a dokonca minútu pred koncom dostať do jednogólového vedenia 24: 23. Súperovi sa však podarilo 20 sekúnd pred koncom vyrovnať. Naši však rýchlo rozohrali a Šúlavíkovi sa podarilo výbornou strelou streliť víťazný gól – iba 2 sekundy pred koncom stretnutia. Opäť sa nám tak podarilo poraziť tohto súpera o jediný gól. Chlapci si zaslúžia za bojovnosť v druhom polčase absolutórium. Avšak rovnako tak je potrebné si odniesť aj ponaučenie z chýb v prvom polčase, nakoľko nabudúce sa nám už nemusí podariť takýto skvelý obrat v zápase.

Zostava a strelci HK Vajnory: Šulavík 9, Kuliška 6, Szalacsi 3, Valášek 2, Rumanovský 1, Mitterhauszer 1, Fekete Vi. 1, Darnadi M. 1, Virčík 1, Darnadi J., Ondruška, Horáček, Perďoch, Mitošinka

HK VAJNORY – STROJÁR MALACKY 23:19 (9:10)

V trinástom kole naši hádzanári privítali na ihrisku vo Vajnoroch súpera z Malaciek, ktorý bol v tomto stretnutí miernym favoritom. Vo Vajnoroch sa však nevyhráva ľahko a naši chlapci rozhodne nemienili dovoliť hosťom zobrať čo i len bod. Treba povedať, že hostia pricestovali do Vajnor bez viacerých opôr, a tak to mali naši chlapci o niečo jednoduchšie. Zápas mal v prvom dejstve vyrovnaný priebeh (10:9), no v tom druhom sme postupne začali mať kondične i herne navrch, súper kopil technické chyby, a tak sme zvíťazili v pokojnom tempe 23:19. Trénerovi navyše potešil aj fakt, že šancu mohli dostať všetci hráči z lavičky a priložiť tak ruku k víťaznému dielu.

Zostava a strelci HK Vajnory: Šulavík 8, Fekete Vi. 3, Kuliška 3, Szalacsi 3, Rumanovský 3, Mitterhauszer 2, Darnadi M. 1, Milošovič, Ondruška, Božinovski, Mitošinka, Fekete Va.

HK VAJNORY – TATRAN STUPAVA 19:18 (9:10)

V poslednom kole sa naši hádzanári chceli rozlúčiť s ročníkom 2014/2015 víťazstvom. V ceste im stáli hostia zo Stupavy. Išlo o nášho tabuľkového suseda a v prípade víťazstva sme sa mohli dostať pred neho. Ako skoro všetky zápasy s týmto súperom, aj tento krát bol priebeh veľmi vyrovnaný. Počas celého stretnutia s výnimkou úvodných 15 minút sa družstvá strážili a nedovolili súperovi výraznejšie odskočiť. Avšak najmä začiatok stretnutia bol v réžii Stupavčanov. Nám sa opäť nepodarilo naskočiť do zápasu  koncentrovane a razom sme prehrávali 2:8. Potom prišiel pre vývoj stretnutia kľúčový moment, keď brankár hostí Beleš nedovolene atakoval nášho útočiaceho hráča a za zákrok bol diskvalifikovaný. To našim vlialo novú nádej a manko na súpera začali postupne znižovať na polčasových 9:10. V druhom dejstve to bol taktický boj. O osude stretnutia sa opäť rozhodovalo až v poslednej minúte. Hrdinom sa stal náš pravý krídeľník Matej Mitterhauszer, ktorý rozhodol pár sekúnd pred koncom, výbornou strelou z ťažkého uhla o našom víťazstve 19:18.

Naši tak po štvrtý krát v sezóne vyhrali o gól a v celkovej tabuľke I. ligy mužov obsadili kvalitné 4. miesto. Veríme, že budúci rok sa im už podarí dosiahnuť aj na medailové stupienky, veď tento rok im k tomu chýbal jediný bod. V mene celého kolektívu Vám HK Vajnory Vám ďakujeme za podporu, povzbudzovanie a niekedy i potrebnú a konštruktívnu kritiku. Tešíme sa už na budúcu sezónu, ktorá začne v septembri.

Zostava a strelci HK Vajnory: Kuliška 7, Šulavík 3, Virčík 3, Mitterhauszer 2, Szalacsi 2, Milošovič 2, Valášek, Darnadi M., Ondruška, Božinovski, Jánošík, Perďoch, Mitošinka, Fekete Va.