• Polčasový výsledok – 13:14
  • Konečný výsledok – 32:27

Zápis ŠKH Agro Pezinok – HK Vajnory

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

Naši hádzanári sa v treťom kole I. ligy mužov stretli s minuloročným extraligistom z Pezinka, ktorý je najväčším favoritom celej súťaže. Obe mužstvá v doterajšom priebehu súťaže bodovali naplno, a tak toto stretnutie sľubovalo napínavé divadlo. Do mužstva pribudli navrátilec Jaroslav Nguyen a po zranení z letnej prípravy sa vrátil do zostavy aj Samo Cabadaj. Naopak mužstvu chýbal najlepší strelec doterajšieho priebehu Michal Kovačovič. Úvod vyšiel o niečo lepšie domácim, ktorí v desiatej minúte viedli 5:2. Naši sa však nenechali zlomiť a už v 15. minúte bolo vyrovnané – 7:7. Až do konca prvého polčasu sa mužstvá naťahovali o každý gól. Na prestávku odchádzali o málo spokojnejší naši hádzanári , ktorí ho vyhrali v pomere 13:14. Vyrovnaný zápas pokračoval aj po zmene strán a ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť výraznejší náskok. Našich ťahal v útoku Vojáček, autor 8 gólov, v bránke exceloval Mitošinka a za domácich naopak exceloval 18 gólový Baďura. Zápas mal vysoké tempo, hralo sa veľmi tvrdo a výsledkom bol veľký počet vylúčení na oboch stranách. V 50. minúte svietil na ukazovateli stav stretnutia 24:24 a stále nebolo o víťazovi rozhodnuté. Poslednú desaťminútovku však zvládli lepšie skúsenejší Pezinčania, definitívne zlomili odpor naši chlapcov a uhájili víťazstvo v pomere 32:27. Chlapcom však patrí za kvalitný a bojovný výkon veľká pochvala a poďakovanie. Každý nechal na ihrisku všetky svoje sily a favorit nemal víťazstvo až do úplného záveru vôbec isté. Prehra nás však mrzí o to viac, že sme prišli aj o zraneného Braňa Valla, ktorý s podozrením na pretrhnutie kolenných väzov zápas nedohral. Prajeme mu rýchle uzdravenie a skorý návrat na palubovky. Po treťom kole, tak Vajnorom svietia v tabuľke 2 víťazstvá a 1 prehra. Najbližší víkend majú naši chlapci voľno a o dva týždne ich čaká ďalší silný súper vonku – ŠKP Bratislava. Držte našim chlapcom palce!

Zostava a strelci HK Vajnory: Vojáček 8, Cabadaj 4, Nguyen 4, Rumanovský 3, Szalacsi 2, Milošovič 2, Darnadi 1, Mitterhauszer 1, Vallo 1, Horáček 1, Šulavík, Fekete, Ondruška, Pajchort, Mitošinka, Perďoch