Cifer vs Vajnory

TJ Sokol Cífer – HK Vajnory (jeseň 2014)

Skóre zápasu

  • Polčasový výsledok – 13:17
  • Konečný výsledok – 29:30

Zápis TJ Sokol Cífer – HK Vajnory

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

Po dlhšej prestávke čakal na našich hádzanárov opäť ligový zápas, a tak sa v piatom kole predstavili na palubovke Cífera. Po dvoch prehrách s lídrami tabuľky (ŠKP Bratislava a Pezinok) chceli opäť zabodovať naplno. V ceste im však stál bojovný súper, s ktorým býva každý vzájomný zápas veľmi vyrovnaný. Naši navyše nastúpili v oklieštenej zostave, keď im chýbali až 6 kľúčových hráčov. Úvod duelu vyšiel lepšie našim, keď sa rýchlo ujali štvorgólového vedenia 6:2. Domáci reagovali oddychovým časom, po ktorom sa im podarilo sériou gólov vyrovnať. V polovici prvého polčasu tak bol stav stretnutia nerozhodný 8:8 a začínalo sa prakticky odznova. Druhú polovicu prvého dejstva zvládli opäť o niečo lepšie naši chlapci a na prestávku odchádzali so štvorgólovým náskokom (13:17), ku ktorému prispel najvýraznejšou mierou Juraj Rumanovský (strelec 9 gólov v prvom polčase).
V druhom dejstve sa súper neustále svojou bojovnosťou doťahoval až sa mu podarilo v 47. minúte vyrovnať na 22:22. Päť minút pred koncom zápasu bolo stále vyrovnané (25:25) no v napínavom závere sa našim podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov (27:30)  a súper už stihol v poslednej minúte len skorigovať na konečných 29:30. Naši hádzanári tak získali po veľmi dobrom výkone dôležité 2 body. Hru dirigoval počas väčšiny zápasu zo strednej spojky M. Darnadi, gólovo žiarili Rumanovský (autor 12 gólov) a Illéš (9 gólov) a v bránke sa dôležitými zákrokmi prezentoval Peter Perďoch. S bilanciou 3 výhry a 2 prehry im v neúplnej tabuľke 5. kola 1. ligy mužov patrí aktuálne 3. pozícia.
Najbližšie sa predstavia budúcu nedeľu na palubovke u tabuľkového suseda z Malaciek.

Zostava a strelci HK Vajnory: Rumanovský 12, Illéš 9, Szalacsi 4, Mitterhauszer 3, Fekete 2, Darnadi, Virčík, Ondruška, Milošovič, Horáček, Božinovski, Salay, Perďoch, Jánoš