• Polčasový výsledok – 9:14
  • Konečný výsledok – 25:24

Zápis HK Vajnory – TJ Sokol Cífer

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

Po prehre v predchádzajúcom kole s priebežným lídrom súťaže ŠKP Bratislava na našich hádzanárov čakal súper z opačného konca tabuľky, TJ Sokol Cífer. Cíferčania utŕžili v tomto ročníku niekoľko veľmi tesných prehier, ale vo svojich radoch majú niekoľkých veľmi šikovných hádzanárov, a tak sa proti tomuto súperovi nikdy nevyhráva ľahko. Dôkazom toho je aj naše tesné jednogólové víťazstvo z jesennej časti sezóny kedy sme na palubovke súpera vyhrali 29:30. Hostia nám teda mali čo oplácať a od úvodu na nás vybehli poriadne naštartovaní. Vychádzalo im prakticky všetko na čo siahli, a tak kým sa naši hráči spamätali bolo 0:3, v 12.tej minúte dokonca 2:8. V druhej polke prvého polčasu sa nám síce podarilo vrátiť do zápasu a vyrovnať na 8:8, ale záver vyšiel opäť lepšie hosťom, ktorí sa druhý krát odtrhli a prvé dejstvo vyhrali s pohodlným náskokom 5 gólov (9:14). Problém nám najmä 2 šikovné spojky Kobelka a Šramel, ktorí nám počas prvého dejstva strelili až 10 gólov! Do druhého polčasu sme nastúpili so zmenou obranného systému. Práve dvoch najúdernejších hráčov súpera sme začali brániť osobne, aby sa nedostávali výraznejšie do hry. Táto taktika bola úspešná, súper začal v útoku strácať lopty a kopiť technické chyby. My sme výrazne zrýchlili prechod do protiútokov a začali sme postupne znižovať náskok hostí. Stíhacia jazda to bola až do poslednej minúty, kde zápas vyvrcholil nervy drásajúcim záverom. Najskôr sa nám podarilo vyrovnať na 23:23 a dokonca minútu pred koncom dostať do jednogólového vedenia 24: 23. Súperovi sa však podarilo 20 sekúnd pred koncom vyrovnať. Naši však rýchlo rozohrali a Šúlavíkovi sa podarilo výbornou strelou streliť víťazný gól – iba 2 sekundy pred koncom stretnutia. Opäť sa nám tak podarilo poraziť tohto súpera o jediný gól. Chlapci si zaslúžia za bojovnosť v druhom polčase absolutórium. Avšak rovnako tak je potrebné si odniesť aj ponaučenie z chýb v prvom polčase, nakoľko nabudúce sa nám už nemusí podariť takýto skvelý obrat v zápase.

Zostava a strelci HK Vajnory: Šulavík 9, Kuliška 6, Szalacsi 3, Valášek 2, Rumanovský 1, Mitterhauszer 1, Fekete Vil. 1, Darnadi M. 1, Virčík 1, Darnadi J., Ondruška, Horáček, Perďoch, Mitošinka