• Polčasový výsledok – 14:10
  • Konečný výsledok – 30:25

Zápis HK Piešťany – HK Vajnory

Komentár zodpovedného vedúceho mužstva

Naši hádzanári sa v 12. kole predstavili v zápase proti svojmu tabuľkovému susedovi MHK Piešťany. Piešťanci strácali na našich hádzanárov pre týmto duelom len 3 body a v prípade víťazstva sa mohli dotiahnuť na jediný bod. Aj jesenný súboj týchto tímov, ktorý sa vo Vajnoroch skončil nerozhodným výsledkom, sľuboval napínavé a vyrovnané stretnutie.

Bohužiaľ opak bol pravdou a domáci hneď od úvodu prevyšovali našich vo všetkých herných činnostiach. Už v 9. minúte si naši tréneri museli zobrať oddychový čas, nakoľko na ukazovateli skóre svietil nepriaznivý stav 6:1 pre domácich. Avšak ani po team time-oute sa obraz hry nezmenil a aj napriek tomu, že sme sa dokázali k súperovi priblížiť na rozdiel troch gólov (9:6), do kabín sme po polčase odchádzali stále so 4 gólovým mankom (14:10).

Úvod 2. polčasu nám napriek snahe zlikvidovať náskok súpera vôbec nevyšiel a po pár minútach bolo prakticky rozhodnuté, keď domáci v 40. minúte vyhrávali už 22:13 a neskôr aj 28:16. V zápase sme sa dopustili príliš veľkého počtu technických chýb a nepremenili sme obrovské množstvo vypracovaných šancí. V závere stretnutia sa nám síce podarilo skorigovať výsledok stretnutia, ale po konečnej prehre 30:25 sme aj tak odchádzali z Piešťan sklamaní.